Web siteniz mobil uyumlu mu
Girişimciler için başarılı denenmiş facebook kullanım önerileri
Facebook

Başarılı Girişimciler Facebook’ u en yaratıcı şekilde nasıl kullandılar?

StartupNation.com  10 başarılı girişimciye Facebook‘un nasıl en faydalı ve yaratıcı şekilde kullanılacağını sordu. İşte o yanıtlar:

1) Promosyon uygulayın! 

İnsanlar Facebook‘ta marka sayfalarını neden takip eder? Tabi ki yeniliklerden, indirimlerden, kampanyalardan ilk önce haberdar olmak için.  Öyleyse ayda bir kez müşterilerinizin başka yerde bulamayacağı sınırlı sayıdaki bir ürün için promosyon yapın. Bu promosyon çalışması   Facebook sayfanıza düzenli ziyaretçi sağlayacaktır.

Öneri sahibi :  Andy Karuza , Brandbuddee

2) Doğum günlerini kutlayın!

Facebook’ta herkes neyi fark eder? Tabi ki doğum günü alanını…  Doğum günleri özeldir. Hem doğum günü olan için hem de onun arkadaşları için.

Ve Facebook insanlar için bu özel anı en verimli şekilde kullanmaya yıllardır devam ediyor.  Doğum günü alanı Facebook’ta hep üst sıralarda yer alır.  Bu sayede  hangi arkadaşlarınızın  doğum gününün daha yakında olduğunu size hatırlatmış olur.

Öyleyse Facebook’taki doğum günü tarihini şirketinizin ya da  ürününüzün  lansman tarihine eşleştirebilirsiniz. Ya da şirketiniz için önemli aktivitelerin olduğu tarihte doğum tarihinizi güncelleyerek tüm arkadaşlarınızın haberdar olmasını sağlayabilirsiniz. Bu alanın erişim kapsamı arkadaş sayınızla sınırlı olsa da işe yarayan bir yöntemdir.

Öneri sahibi:  Brett FARMILOE

3) Kararları müşterilerinize verdirin!

Geleneksel medyaya kıyasla sosyal medya gerçek anlamda şirketinizi ileriye taşıyabilir. Özellikle de Facebook sosyal ağlar arasında önemli bir paylaşım pazarına sahiptir. Müşterilerinizin geri bildirimlerini dinleyerek, onların pazarlama kampanyalarınızı yönlendirmesine izin verin.  Örneğin farklı renk ya da tasarımlarda ürününüzün fotoğraflarını paylaşın ve hangisinin en iyi olduğunu müşterilerinize sorun. Bu tarz anketler hem doğru kararı vermenizi kolaylaştırır hem de müşterilerinizle etkileşiminizi arttır.

Öneri sahibi:  – Pablo Palatnik

4) Eğlenceli İçerikler Paylaşın!

Sürekli işinizden, ürünlerinizden bahsetmeniz sizi/markanızı zamanla sıkıcı yapar bu nedenle. Rutini bozun. Arada sırada işinizle doğrudan ilgisi olmayan eğlenceli, komik, farklı içerikler paylaşın. Bu içerikler bir üyenizin yada çalışanınızın  doğum günü ile ilgili ya da karşılaştığınız eğlenceli bir Youtube videosu dahi olabilir. Bu içerikler işinizi/markanızı daha kişisel ve çekici hale getirecektir.

Öneri sahibi: – Andrew Schrage 

5) App Store Optimizasyonu için Faydalanın!

Facebook müşteri tabanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için inanılmaz derecede ilginç bir yoldur ve onu en iyi şekilde kullanabileceğiniz bir alanda app store optimizasyonudur. Facebook reklam trafiği verileri ile app store optimizasyonu sırasında bir değişkeni kaldırabilir , değişiklikler yapabilir ve mobil uygulamanızın app storedaki görününürlüğünü ve buna bağlı olarak indirme sayısını arttırabilirsiniz.

Öneri sahibi: – Emerson Spartz

6) Özel Gruplar Oluşturun!

Özel bir Facebook grubu oluşturun ve bu grup yolu ile müşterilerinizin sizinle doğrudan iletişime geçmesini sağlayın. Özel odak grubu müşterilerinizin şirketinizle etkileşimini geliştirecek ve size müşteri geri bildirimleri sağlayacaktır. Özel bir grup aracılığıyla müşterilerinizin karşılaştığı zorlukları öğrenebilir, şirketinizle ilgili aldığınız kararları yeniden değerlendirebilirsiniz.

Öneri sahibi: – Sarah Schupp

7) Partnerleriniz sizi tanıtsın!

Yeni bir markayı tanıtmanın en güvenilir yolu piyasada tanınan, güvenilir başka bir markanın onu tavsiye etmesi olacaktır. Örneğin bir yeni açılan lüks bir restaurantsınız ve Coca Cola ile çalışıyorsunuz. Coca Cola kendi sayfasında sizden bahsederek sizi tanıtıp, tavsiye ederse bu potansiyel müşterilerinizin ilk andan size güven duymasını sağlar.

Markanızın ilk lansmanından önce, çözüm ortaklarınızın sizden bahsetmelerini ve sizi tavsiye etmelerini isteyin.

Öneri sahibi: – Phil Dumontet

8) Ürün yorumlarının paylaşılması!

Facebook ürün, kullanıcıların bir ürün hakkında duydukları heyecanı göstermek için harika bir yoldur. Facebook sayfanızda tüketicilerinizin ürün yorumlarını, öncesi ve sonrası resimlerini paylaşabilirsiniz. Videolar ve ürünler ile etkileşimin paylaşılması  tüketicilerin Facebook sayfanıza göstereceği ilgiyi arttıracaktır. Tüketicilerinizi  Facebook sayfanızda ürün yorumlarını paylaşmaları için teşvik edin.

Öneri sahibi: – Ty Morse, Songwhale

9) Yarışmalar düzenleyin!

Biz müşterilerin nakit ödüller kazanacağı bir fotoğraf yarışması düzenledik ve katılım muhteşemdi! Yarışma Facebook sayfası için büyük bir sosyal medya içeriği sağladı  ve binlerce yeni fan kazanmamızı sağladı. Sizde Facebook sayfanızda ödüllü yarışma düzenleyerek hem uzun süreli içerik hem de bolca etkileşim ve takipçi kazanabilirsiniz.

Öneri sahibi: – Kelcy Pegler

10) Özel kitleleri hedefleyin!

Facebook’a , e-posta listelerinizi  yükleyebilir ve sadece o insanları hedefleyebilirsiniz. Eğer sadece sizin için önemli insanları hedeflerseniz bu sizin için çok değerlidir çünkü bir sürü para harcamaktan kurtulup hedef kitlenize doğrudan ulaşırsınız.

Önemli bir husus: sadece Facebook’un koşullarını ihlal etmediğinizden emin olun!

Öneri sahibi: – Eric Siu

Kaynak : http://bit.ly/1nQ4L8R

 

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu