Web siteniz mobil uyumlu mu
Dijital pazarlama stratejileri semineri
Genel

Dijital Pazarlama Stratejileri Programının Ardından

Business Management Institute tarafından ikincisi düzenlenen Dijital Pazarlama Stratejileri Semineri 22 – 23 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleşti.

Boomads sponsorluğunda gerçekleşen bu seminere Bumerang‘ın blog talihlisi olarak katıldım. Öncelikle bu güzel etkinliğe sponsor oldukları ve talihli olarak beni seçtikleri için Bumerang’a tekrar teşekkür ediyor ve diğer etkinlikler için bu tarz fırsatlarını sabırsızlıkla beklediğimi belirtmek istiyorum 🙂

Gelelim etkinlikle ilgili notlarıma:

22 Mart 2014 Cumartesi günü ilk olarak Dijital Pazarlamada Ölçümleme ve Stratejileri ile ilgili Hürriyet İş Zekası Müdürü Reha Başoğul‘u dinledik. Konular her ne kadar matematiksel gibi gözükse de en anlaşılır ve sade biçimi ile bizlere aktarmayı başardı.
seminer ile ilgili dikkat çekici ve güzel olan bir diğer unsur ise Reha Başoğul’un sunumunu motivasyon sağlayıcı konuyla ilgili kişisel gelişim sözleri ile çeşitlendirmiş olmasıydı. Böylece aslında sıkıcı olabilecek bir konuyu mümkün olduğunca dikkat çekici hale getirmiş oldu.

reha

Reha Başoğul

2. olarak Dijitalin 4 Anahtarı: Tasarım, İçerik, Teknoloji, Data konu başlıkları üzerinden Turkcell Dijital Kanallar Bölüm Başkanı Sertan Eratay ile beraberdik.

Sertan Eratay teknolojik gelişmelerle ilgili  çok faydalı ve birbirinden ilginç bilgiler paylaştı.  İleri ki günlerde teknoloji kategorisinde yazacağım birçok   blog yazısının ana fikrini  Sertan Eratay’dan aldığımı şimdiden söyleyebilirim.  🙂

Dijital Dünyada İletişim&Pazarlama Cumartesi günün son semineriydi.  Mustafa İçil her zaman ki gibi harikaydı. Kısıtlı zamanında bir marka iletişiminin tüm öğelerinden bahsetmeye çalıştı.

Özellikle temel seo, mobil uyumlu site ipuçları ve sosyal dinleme araçları konusunda verdiği ipuçları her markanın dijital iletişiminde bilmesi gereken önemli konulardı.

Bu seminerde öğrendiğim bir diğer bilgi ise  Mustafa İçil’in  Eylül 2013 itibari ile Google’dan ayrılarak kendi Eğitim şirketini kurduğu. İçil Eğitim ve Danışmanlık ile yeni iş hayatında da çok başarılı olacağından eminim. Ve eğer kendisinden eğitim alma fırsatınız olacaksa kesinlikle kaçırmamanızı öneriyorum.

Mustafa İçil-Eğitmen

Mustafa İçil

23 Mart Pazar Günü seminerlerimize  Hürriyet Dijital Pazarlama Çözümleri Koordinatörü Haymi Behar ile başladık. Dijital Dünyada İletişim Stratejileri ile ilgili çok önemli bilgiler paylaşmasının yanında verdiği gündem ile ilgili örneklemeler çok keyifliydi. Akılda kalıcı ve zamanın nasıl geçtiği anlamadığımız 2 saatlik interaktif  bir seminer oldu.

Haymi Behar

Haymi Behar

Bir sonraki seminerde  Boomads Reklam Satış Yönetmeni Irmak Handan ile beraberdik. Seminerini sonuna kadar dinleme fırsatım olmadı. Ancak seminerinin ilk bölümünde bloglarda içeriğin önemini anlatırken “HİKAYE ANLATMANIN KURALLARI; HER YERDE, HER ŞEYİ KONUŞAMAZSINIZ… diyerek marka-marka.org‘dan bir makaleye sunumunda yer vermiş olması beni çok mutlu etti. 🙂

Ve son olarak  organizayondan bahsetmek istiyorum. Business Management Institute  konuşmacıların kalitesinin dışında mekan konusunda da  gayet başarılı bir etkinlik düzenlendi. Özellikle  organizasyon sırasında  Emirhan Altunkaya ve Ayça Özaslan’ın katılımcılarla yakından ilgilenmiş olması memnuniyet vericiydi.

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu