Web siteniz mobil uyumlu mu
Google Adwords Kampanyaları
Genel

5 Adımda Kaliteli Adwords Kampanyaları Oluşturun!

Google’a reklam veren herkes daha az maliyetle daha çok geri dönüş almak ister. Peki, Kampanyalarımızı nasıl daha Kârlı hale getirebiliriz?

 

Kalite Puanı!

Bir web sitesi olan herkes Google adwords’ten faydalanabilir. Ancak kampanyanızın sağlıklı bir yatırım getirisi olup olmayacağının, reklamlarınızın kalite puanıyla güçlü bir ilişkisi vardır.   Reklam metninizin mutlaka anahtar kelimelerinizle uyumlu olması gerekir. Yani, “marka yenileme”  anahtar kelimesinin tetiklediği reklam metninde, marka yenileme ile ilgili hiç ya da yeterli bilgi yer almaz ise kimse bu kampanyaya tıklamayacaktır. Dolayısıyla kampanyanızın tıklama oranı düşecek buda kalite puanınızı düşürecektir.

Reklam Kampanyaları !

Etkili ve hedefli kampanyalar oluşturmak için,  Kampanyanızın mutlaka web sitesi içeriğinizle uyumlu olması gerekir.  İyi yapılandırılmış bir kampanya, sunduğunuz tek bir ürün veya hizmete odaklı olmalıdır. Eğer farklı ürün ve hizmetleriniz varsa, oluşturduğunuz  kampanyanın altına her bir ürün veya hizmet için ayrı bir reklam grubu ekleyin.  Örneğin Marka tescili yapan bir firmanın hazırladığı adwords kampanyasına, marka tescili, tasarım tescili, patent tescili, marka yenileme, yurtdışı marka tescili vb..  gibi reklam gruplarını eklemesi halinde , hedef kitlesine  reklam veren rakiplerinden daha fazla yaklaşmış olur.

Yer ve Dil Hedeflemelerine Dikkat Edin!

Eğer sadece belirli bir bölgeye hitap ediyorsanız Ve internet siteniz sadece Türkçe ise farklı dil ve bölgelerde reklam kampanyanızın yayınlanması size fayda değil zarar getirecektir.

Kampanyalarınızda etkili anahtar kelimeler kullanın!

google adwords

google adwords

Potansiyel müşterileriniz hizmet yada ürünlerini anahtar kelimelerle arar. O nedenle kampanyalarınızın en önemli kısmını anahtar kelimeler oluşturur.   Örneğin bilgisayar reklam grubuna mause, usb, klavye, cd gibi anahtar kelimeler eklenebilir. Ya da çok spesifik olmamakla beraber daha hedef anahtar kelimelerde belirleyebilirsiniz örneğin, Mecidiyeköy bilgisayarcı. Etkili anahtar kelimeler için Google anahtar kelime aracını kullanabilirsiniz.  Böylece, Yenilenen özellikleri ile çok daha doğru anahtar kelimeler belirleyebilirsiniz. Son olarak tekrarlanan anahtar kelimelerden kaçının.  Google belirli bir anahtar kelime için, bir reklam veren başına yalnızca tek bir reklam gösterdiğinden kampanyalarınıza  tekrarlanan  anahtar kelimeler eklemenize gerek yoktur.

Etkili ve Harekete Geçirici Kampanya Başlıkları!

Potansiyel müşteriler, arama sonuçlarında önce organik arama sonuçlarına, daha sonra sponsor bağlantılara bakar.  Bu nedenle sizin kampanyanıza tıklaması için, bir sebep yaratmalısınız.

Harekete geçirici kelimeler kullanın: Örneğin, “İthal parfümlerde indirim.  Bugün Alın %75 kazançlı çıkın! Hemen Tıklayın!   “ şeklinde bir kampanyanın sayfa başlığı “ithal parfüm” kelimesi anahtar kelime olduğu için web sitenize bağlantı işlevi görecektir.  Ayrıca indirim kelimesi dikkat çekici etkisi ile  okuyan kişinin, kampanyanın metnini de okuması için gerekçe yaratacaktır ve metinde  yer alan “hemen tıklayın!” okurun  beynine harekete geçmesi için komut göndereceği için diğer kampanyalara nispeten tıklama oranı daha yüksektir.

Google adwords "uzun kampanya başlıkları"

Google adwords “uzun kampanya başlıkları”

Ayrıca google’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni uygulaması ile reklamlarınızda daha uzun başlıklara yer verebilirsiniz. Bu uygulama ile reklam metinlerinizin ilk satırında kullanılan bir cümleyi başlığa ekleyebiliyorsunuz Ve böylece reklamlarınızın başlıkları daha uzun olacağı için potansiyel müşterilerinizin dikkatini kolayca ve etkili bir şekilde çekebileceksiniz.

Her gün binlerce kişinin Google’da sizin sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizi aradığını düşürsek adwords kampanyalarını en etkili şekilde kullanarak daha az maliyetle daha fazla geri dönüşüm elde etmeniz mümkün.

Google adwords başarı hikâyelerinden biri “Finans Bank”

Google AdWords, daha uygun maliyetle ve daha etkin geri dönüş sağlıyor.”

Serkan Yazıcıoğlu, CardFinans Ürün YönBirim Yöneticisi

Finansbank Google AdWords kullandı, kredi kartı başvurularını diğer internet mecralarından 6,5 kat az harcayarak topladı

Finansbank’ın kredi kartı markası CardFinans; müşterilerin güvenli ve keyifli alışveriş deneyimleri yaşamaları için, özel taksit ve indirim avantajları, alışverişlerde para yerine geçen ParaPuan kazanmanın yanında, Harcama Uyarı Servisi, CardFinans Ücretsiz Otomatik Fatura Ödeme Talimatı, CardFinans’tan Anında Kredi, Ekstre Analizi, TaksitKolay ve İşsizlik Sigsunuyor.

Finansbank, 2008’de bir önceki yıla göre yüzde 44’lük bir artışla yıllık kredi kartı cirosunu 9.6 milyar TL’den 13.8 milyar TL’ye çıkarttı. 2008 boyunca, 1300’ü aşkın üye markayla yapılan birebir kampanyalar, önemli ölçüde müşteri aktivasyonu, marka bilinirliği ve medya görünürlüğü yarattı. CardFinans 2008 sonunda toplam kart sayısını 3.4 milyonun üzerine çıkartarak ilk 5 kart arasındaki konumunu korudu. Devamı için http://goo.gl/Q3c1k

Article written by Reyhan

Aklımda kırk tilki, kırkınında kuyruğu birbirine değmiyor. İstanbul'da büyüdüm. İstanbul'da yaşam her zaman karışıktır. Bu nedenle hep koşuşturma içerisinde olur insan. Çocukluğumda gazeteci olmak isterdim. Olmadı... Şimdi Blog yazıyorum. Hakkımda daha detaylı bilgiye ulaşmak isteyenler http://www.reyhanacikelli.com/ 'da yer alan kişisel sayfamı inceleyebilirler.

This Post Has One Comment

  1. klima servisi Reply

    çok güzel bir anlatım çok teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Web siteniz mobil uyumlu mu